Trendy v obývacím pokoji

Obývací pokoj bývá nejčastějším místem, kam usadíte návštěvu, odpočinete si večer po práci, relaxujete nebo se sejdete s rodinou. A aby se vám v něm dobře žilo a rádi jste se   vraceli domů, je potřeba si dát na jeho vybavení záležet. Má-li váš současný obývák už nejlepší léta za sebou a vy se chcete poohlédnout po něčem modernějším, zkuste se nejdříve zamyslet, co od svého nového obývacího pokoje vlastně očekáváte. Budete pořádat bujaré večírky, zvát přátele na kávu, nebo si zde chcete užívat především chvíle rodinné pohody?

Ať už preferujete cokoliv, snažte se dodat vašemu domovu šmrnc a eleganci, určitě se vám bude lépe žít v jednoduchém a stylově zařízeném bytě bez zbytečných deček a jiných lapačů prachu, než v nábytkem přecpaném mauzoleu, které možná pamatuje i konec socializmu.

Vzdušný interiér obývacího pokoje vypadá luxusněji

Klasické sériově vyráběné obývací stěně už dávno odzvonilo, stejně jako mohutné sedačce s masivním vzorovaným polstrováním nebo huňatým kobercům od stěny ke stěně.

Obývací pokoje v posledních letech prokoukly, provzdušnily se i prosvětlili a jejich majitelé vesměs vsadili na nadčasovou jednoduchost, originalitu a zakázkovou výrobu nábytku na míru. V dnešních obývácích sice najdete méně dekorací i vybavení, zato určitě objevíte více možností, jak jednotlivé kousky nábytku snadno a rychle seskládat a zase přeskupit do jiného celku.

Mohutné skříně do obývacího pokoje nepatří

Pokud však v bytě doslova bojujete s úložnými prostory, pak do obývacího pokoje nejspíš nějakou úložnou skřínku budete muset pořídit, ale jak jednohlasně varují odborníci i designéři – neměla by být s ohledem na celkovou koncepci pokoje příliš mohutná. „Abyste si mohli výsledný interiér lépe představit, navrhneme a ukážeme vám finální vizualizaci místnosti, díky které rovnou uvidíte, jak se váš obývací pokoj změní.“ říká Jiří Hrubý z nábytku na míru MAX a dodává, že díky tomu si ušetříte nejen zbytečné zklamání, ale také spoustu peněz.

V jednoduchosti je krása

Kdo u sedačky vsadí na jednobarevný kvalitní kousek jednoduchého tvaru, nemůže toho už moc pokazit. Menší křesílka a sedáky pak rozbijí i větší prostor obývacího pokoje a dodají mu na zajímavosti. Navíc je lze libovolně přesouvat po bytě podle potřeby a skvěle se tím doplní skříňky, komody, poličky či knihovny na míru.

Pokud si i přesto nejste stoprocentně jistí výsledkem, lze je postupně dokupovat a kombinovat, až bude interiér obývacího pokoje kompletní. Nebo ho lze všechno vybrat i navrhnout najednou v obchodě Nábytek Max spolu se zkušenými designéry, kteří vám navíc ještě dobře poradí a k tomu navrhnou různé varianty vhodného řešení přesně pro váš interiér. Jednoduše pro váš obývací pokoj navrhnou něco, co by vás třeba nikdy nenapadlo.

Doplňky do obývacího pokoje vybírejte s citem

Výsledný celek už jen podtrhne vhodně zvolená barva zdí, případně zajímavá tapeta či vkusná samolepka na zeď. V obývacím pokoji samozřejmě nesmí chybět ani obrazy a obrázky ve vhodných a stylově ladících rámech, zrcadla, bodová světla a samozřejmě květiny. Ale ani u doplňků by se nic nemělo přehánět a všechno by mělo ladit se vším. Nejlepší je zvolit barevnost tón v tónu s případným výrazně barevným akcentem, který interiéru dodá kontrast nebo jemné napětí.

Staré s novým

Nebojte se kombinovat na první pohled nekombinovatelné. Historický nebo jinak zajímavý kousek z původního obývacího pokoje si určitě najde své místo i v novém interiéru. Dnes je tento styl velkou módou a hitem nejen v obývacích pokojích. Nábytek s patinou stojí vedle skleněných a moderních kousků a vzájemně se harmonicky doplňují.

Škatulata, škatulata...

Velkou výhodou kusového nábytku je jeho snadné přemísťování. Pokud vás současné uspořádání přestane bavit, stačí zpřeházet skříňky, stolečky a křesílka. Doslova během odpoledne vykouzlíte nový neokoukaný obývací pokoj, který vám udělá radost minimálně na několik dalších měsíců.